
Original: $14.74
-70%$14.74
$4.42The Story
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | M12 |
| Head Type | Hex |
| Thread Length | 25mm |
| External Length | 32.5mm |
| Fastener Material | Stainless Steel A2 |
| Fastener Plating | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | TR00002987-000 |
| Quantity | Pack of 10 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | M12 |
| Head Type | Hex |
| Thread Length | 25mm |
| External Length | 32.5mm |
| Fastener Material | Stainless Steel A2 |
| Fastener Plating | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | TR00002987-000 |
| Quantity | Pack of 10 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.















