
Original: $6.74
-70%$6.74
$2.02The Story
Product details
| Internal Diameter | 5.42mm |
| External Diameter | 9.2mm |
| Fastener Material | Beryllium Copper |
| Thread Size - Metric | - |
| Fastener Plating | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M5-CWBCWAS50- |
| Quantity | Pack of 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Product details
| Internal Diameter | 5.42mm |
| External Diameter | 9.2mm |
| Fastener Material | Beryllium Copper |
| Thread Size - Metric | - |
| Fastener Plating | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M5-CWBCWAS50- |
| Quantity | Pack of 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.















