đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$8.93
Original: $29.77
-70%TR Fastenings 6.3 X 32 WXA2DX S50 DIN7504 6.3 DIN7504 HEX Washer Head Screw SS A2 6.3X32MM—
$29.77
$8.93The Story
This is a 6.3 X 32 WXA2DX S50 DIN7504 HEX WASHER HEAD SCREW , SS A2, 6.3X32MM product from TR FASTENINGS with the model number 6.3 X 32 WXA2DX S50 DIN7504
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | 6.3mm |
| Screw Length | 32mm |
| Fastener Plating | - |
| Fastener Material | Stainless Steel A2 |
| Screw Head Style | Hex Washer Head |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | 6.3 X 32 WXA2DX S50 DIN7504 |
| Quantity | Pack of 50 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
This is a 6.3 X 32 WXA2DX S50 DIN7504 HEX WASHER HEAD SCREW , SS A2, 6.3X32MM product from TR FASTENINGS with the model number 6.3 X 32 WXA2DX S50 DIN7504
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | 6.3mm |
| Screw Length | 32mm |
| Fastener Plating | - |
| Fastener Material | Stainless Steel A2 |
| Screw Head Style | Hex Washer Head |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | 6.3 X 32 WXA2DX S50 DIN7504 |
| Quantity | Pack of 50 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.















