
Original: $5.24
-70%$5.24
$1.57The Story
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | 4.2mm |
| Screw Length | 13mm |
| Fastener Plating | Zinc |
| Fastener Material | Steel |
| Screw Head Style | Flange Head Phillips |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | 4.2 X 13 FLSTDX Z100 DIN7504 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | 4.2mm |
| Screw Length | 13mm |
| Fastener Plating | Zinc |
| Fastener Material | Steel |
| Screw Head Style | Flange Head Phillips |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | 4.2 X 13 FLSTDX Z100 DIN7504 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.













