
Original: $6.42
-70%$6.42
$1.93The Story
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | 3.5mm |
| Screw Length | 25mm |
| Fastener Plating | Zinc |
| Fastener Material | Steel |
| Screw Head Style | Flat / Countersunk Head Torx |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | 3.5 X 25 KTSTDX Z100 DIN7504 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | 3.5mm |
| Screw Length | 25mm |
| Fastener Plating | Zinc |
| Fastener Material | Steel |
| Screw Head Style | Flat / Countersunk Head Torx |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | 3.5 X 25 KTSTDX Z100 DIN7504 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.













