
Original: $5.11
-70%$5.11
$1.53The Story
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | 2.9mm |
| Screw Length | 13mm |
| Fastener Plating | Zinc |
| Fastener Material | Steel |
| Screw Head Style | Pan Head Phillips |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | 2.9 X 13 PPSTDX Z100 DIN7504 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | 2.9mm |
| Screw Length | 13mm |
| Fastener Plating | Zinc |
| Fastener Material | Steel |
| Screw Head Style | Pan Head Phillips |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | 2.9 X 13 PPSTDX Z100 DIN7504 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.















