đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
$70.77
Original: $235.90
-70%PRO POWER PPYY4C0.75 100M Multicore Unscreened Cable, YY, Grey, 4 Core, 0.75 mm², 328 ft, 100 m—
$235.90
$70.77The Story
This is a Multicore Unscreened Cable, YY, Grey, 4 Core, 0.75 mm², 328 ft, 100 m product from PRO POWER with the model number PPYY4C0.75 100M
Product details
| No. of Cores | 4Core |
| Reel Length (Metric) | 100m |
| Conductor Material | Copper |
| Jacket Material | PVC |
| External Diameter | 6.2mm |
| Voltage Rating | 500V |
| Reel Length (Imperial) | 328ft |
| Product Range | YY |
| Wire Gauge | - |
| Jacket Colour | Grey |
| No. of Max Strands x Strand Size | - |
| Conductor Area CSA | 0.75mm² |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | PPYY4C0.75 100M |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Multicore Unscreened Cable, YY, Grey, 4 Core, 0.75 mm², 328 ft, 100 m product from PRO POWER with the model number PPYY4C0.75 100M
Product details
| No. of Cores | 4Core |
| Reel Length (Metric) | 100m |
| Conductor Material | Copper |
| Jacket Material | PVC |
| External Diameter | 6.2mm |
| Voltage Rating | 500V |
| Reel Length (Imperial) | 328ft |
| Product Range | YY |
| Wire Gauge | - |
| Jacket Colour | Grey |
| No. of Max Strands x Strand Size | - |
| Conductor Area CSA | 0.75mm² |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | PPYY4C0.75 100M |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










