đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$2.03
Original: $6.76
-70%PRO Power PP002681 Cable Gland M16 x 1.5 5 mm 8 Brass Metallic - Nickel Finish—
$6.76
$2.03The Story
This is a Cable Gland, M16 x 1.5, 5 mm, 8 mm, Brass, Metallic - Nickel Finish product from PRO POWER with the model number PP002681
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | M16 x 1.5 |
| Cable Diameter Min | 5mm |
| Cable Diameter Max | 8mm |
| Cable Gland Material | Brass |
| Gland Colour | Metallic - Nickel Finish |
| IP / NEMA Rating | IP68 |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | PP002681 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
This is a Cable Gland, M16 x 1.5, 5 mm, 8 mm, Brass, Metallic - Nickel Finish product from PRO POWER with the model number PP002681
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | M16 x 1.5 |
| Cable Diameter Min | 5mm |
| Cable Diameter Max | 8mm |
| Cable Gland Material | Brass |
| Gland Colour | Metallic - Nickel Finish |
| IP / NEMA Rating | IP68 |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | PP002681 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









