đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$18.69
Original: $62.30
-70%PRO Power PP002321 Wire UL1007 PVC Brown 24 AWG 1000 ft 305 m—
$62.30
$18.69The Story
This is a Wire, UL1007, PVC, Brown, 24 AWG, 1000 ft, 305 m product from PRO POWER with the model number PP002321
Product details
| Jacket Material | PVC |
| Jacket Colour | Brown |
| Wire Gauge | 24AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Reel Length (Imperial) | 1000ft |
| Reel Length (Metric) | 305m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 11 x 0.16mm |
| Voltage Rating | 300V |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| External Diameter | 1.4mm |
| Approval Specification | UL 1007 |
| Product Range | Pro Power UL1007 |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | PP002321 |
| Quantity | Reel of 305 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Wire, UL1007, PVC, Brown, 24 AWG, 1000 ft, 305 m product from PRO POWER with the model number PP002321
Product details
| Jacket Material | PVC |
| Jacket Colour | Brown |
| Wire Gauge | 24AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Reel Length (Imperial) | 1000ft |
| Reel Length (Metric) | 305m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 11 x 0.16mm |
| Voltage Rating | 300V |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| External Diameter | 1.4mm |
| Approval Specification | UL 1007 |
| Product Range | Pro Power UL1007 |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | PP002321 |
| Quantity | Reel of 305 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










