
Original: $58.77
-70%$58.77
$17.63The Story
- -50 to 150�C Operating temperature range
Applications
Safety, Industrial
Product details
| Sleeving Material | PE (Polyester) |
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Internal Diameter | 9mm |
| Length - Imperial | 328ft |
| Product Range | - |
| Sleeving Colour | Grey |
| Length - Metric | 100m |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | PP-05-8 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- -50 to 150�C Operating temperature range
Applications
Safety, Industrial
Product details
| Sleeving Material | PE (Polyester) |
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Internal Diameter | 9mm |
| Length - Imperial | 328ft |
| Product Range | - |
| Sleeving Colour | Grey |
| Length - Metric | 100m |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | PP-05-8 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









