đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$13.13
Original: $43.78
-70%PRO POWER HV300 Cable Tie, Nylon 6.6 (Polyamide 6.6), Natural, 300 mm, 7.6 mm, 80 mm—
$43.78
$13.13The Story
This is a Cable Tie, Nylon 6.6 (Polyamide 6.6), Natural, 300 mm, 7.6 mm, 80 mm product from PRO POWER with the model number HV300
Product details
| Cable Tie Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Tie Colour | Natural |
| Cable Tie Length | 300mm |
| Cable Tie Width | 7.6mm |
| Cable Bundle Diameter Max | 80mm |
| Tensile Strength Pounds | - |
| Tensile Strength N/m² | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | HV300 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Cable Tie, Nylon 6.6 (Polyamide 6.6), Natural, 300 mm, 7.6 mm, 80 mm product from PRO POWER with the model number HV300
Product details
| Cable Tie Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Tie Colour | Natural |
| Cable Tie Length | 300mm |
| Cable Tie Width | 7.6mm |
| Cable Bundle Diameter Max | 80mm |
| Tensile Strength Pounds | - |
| Tensile Strength N/m² | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | HV300 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











