đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$1.60
Original: $5.33
-70%PRO POWER 15090 Heat Shrink Tubing, Flame Retardant, 2.4 mm, 0.094 ", 2:1, Green, Yellow, 16.4 ft, 5 m—
$5.33
$1.60The Story
Product details
| Length - Metric | 5m |
| Shrink Tubing / Boot Material | PO (Polyolefin) |
| Shrink Ratio | 2:1 |
| I.D. Recovered Max - Imperial | 0.047" |
| I.D. Supplied - Imperial | 0.094" |
| Length - Imperial | 16.4ft |
| I.D. Supplied - Metric | 2.4mm |
| Product Range | - |
| I.D. Recovered Max - Metric | 1.2mm |
| Shrink Tubing / Boot Colour | Green, Yellow |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | 15090 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Length - Metric | 5m |
| Shrink Tubing / Boot Material | PO (Polyolefin) |
| Shrink Ratio | 2:1 |
| I.D. Recovered Max - Imperial | 0.047" |
| I.D. Supplied - Imperial | 0.094" |
| Length - Imperial | 16.4ft |
| I.D. Supplied - Metric | 2.4mm |
| Product Range | - |
| I.D. Recovered Max - Metric | 1.2mm |
| Shrink Tubing / Boot Colour | Green, Yellow |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | 15090 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










