
Original: $97.69
-70%$97.69
$29.31The Story
Product details
| Sleeving Material | PE (Polyethylene) |
| Sleeving / Tubing Type | Split Corrugated Loom |
| Internal Diameter | 25.172mm |
| Length - Imperial | 50ft |
| Product Range | - |
| Sleeving Colour | Grey |
| Length - Metric | 15.24m |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | 1434 |
| Quantity | Reel of 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Sleeving Material | PE (Polyethylene) |
| Sleeving / Tubing Type | Split Corrugated Loom |
| Internal Diameter | 25.172mm |
| Length - Imperial | 50ft |
| Product Range | - |
| Sleeving Colour | Grey |
| Length - Metric | 15.24m |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | 1434 |
| Quantity | Reel of 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









