đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$1.07
Original: $3.56
-70%PRO Elec PELB0173 PELB0173 Fastener Nail Mount Cable Clamp 6 mm PE (Polyethylene) Black—
$3.56
$1.07The Story
Cable clips for use in wood, masonry and compressed board.
- Manufactured from Polypropylene which combines strength and elasticity
- High impact nail
- Supplied in a pack of 100
Product details
| Cable Clamp / Clip Type | Nail Mount Cable Clamp |
| Internal Diameter | 6mm |
| Cable Clamp / Clip Material | PE (Polyethylene) |
| Cable Clamp / Clip Colour | Black |
| External Length | - |
| External Width | - |
| Height | 8mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PRO ELEC |
| Part Number | PELB0173 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Cable clips for use in wood, masonry and compressed board.
- Manufactured from Polypropylene which combines strength and elasticity
- High impact nail
- Supplied in a pack of 100
Product details
| Cable Clamp / Clip Type | Nail Mount Cable Clamp |
| Internal Diameter | 6mm |
| Cable Clamp / Clip Material | PE (Polyethylene) |
| Cable Clamp / Clip Colour | Black |
| External Length | - |
| External Width | - |
| Height | 8mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PRO ELEC |
| Part Number | PELB0173 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









