
Original: $5.97
-70%$5.97
$1.79The Story
- Good heat resistance
- UL Flammability to 94V-2
- Supplied in a pack of 100
Product details
| Cable Tie Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Tie Colour | Yellow |
| Cable Tie Length | 300mm |
| Cable Tie Width | 4.6mm |
| Cable Bundle Diameter Max | 82mm |
| Minimum Loop Tensile Strength | 50lb |
| Cable Tie Type | Standard |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PRO ELEC |
| Part Number | PELB0164 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- Good heat resistance
- UL Flammability to 94V-2
- Supplied in a pack of 100
Product details
| Cable Tie Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Tie Colour | Yellow |
| Cable Tie Length | 300mm |
| Cable Tie Width | 4.6mm |
| Cable Bundle Diameter Max | 82mm |
| Minimum Loop Tensile Strength | 50lb |
| Cable Tie Type | Standard |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PRO ELEC |
| Part Number | PELB0164 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











