
Original: $8.28
-70%$8.28
$2.48The Story
- CEC Level VI
- DC connector polarity +ve centre
Product details
| Power Supply Approvals | ITE |
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Power Max | 6W |
| Output Voltage - Output 1 | 12V |
| Output Current - Output 1 | 500mA |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Connector | 2.1mm x 5.5mm x 12mm |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Power Supply Output Type | Fixed |
| Input Voltage VAC | 100V AC to 240V AC |
| Product Range | - |
| Plug Type | UK |
Other details
| Brand | PRO ELEC |
| Part Number | PEL00396 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- CEC Level VI
- DC connector polarity +ve centre
Product details
| Power Supply Approvals | ITE |
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Power Max | 6W |
| Output Voltage - Output 1 | 12V |
| Output Current - Output 1 | 500mA |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Connector | 2.1mm x 5.5mm x 12mm |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Power Supply Output Type | Fixed |
| Input Voltage VAC | 100V AC to 240V AC |
| Product Range | - |
| Plug Type | UK |
Other details
| Brand | PRO ELEC |
| Part Number | PEL00396 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.













