Original: $8.28
-70%$8.28
$2.48The Story
- 4-Gang socket with integral neon indicator
- Rated at 13A and conforms to BS 1363/A
Product details
| Plug Type | Hardwired |
| Outlet Type | UK |
| Supply Voltage V AC | 240V |
| No. of Outlets | 4Outlets |
| Current Rating | 13A |
| Product Range | - |
| Cable Length | - |
Other details
| Brand | PRO ELEC |
| Part Number | 97988 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- 4-Gang socket with integral neon indicator
- Rated at 13A and conforms to BS 1363/A
Product details
| Plug Type | Hardwired |
| Outlet Type | UK |
| Supply Voltage V AC | 240V |
| No. of Outlets | 4Outlets |
| Current Rating | 13A |
| Product Range | - |
| Cable Length | - |
Other details
| Brand | PRO ELEC |
| Part Number | 97988 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










