
Original: $299.11
-70%$299.11
$89.73The Story
Premier Mounts MAG-PRO Overview
The Premier Polaris Universal Projector Mount, Model MAG-PRO (Black) fits most projectors that weigh less than 10 lbs (4.54kg).
In the Box
- Premier Mounts Polaris Universal Projector Mount, Model MAG-PRO (Black)
- Mounting Hardware
- Lifetime Guarantee
Premier Mounts MAG-PRO Specs
| Mount | |
| Depth From Mounting Source | Not Specified by Manufacturer |
| Max Equipment Size | 10 lbs (4.5 kg) |
| Adjustments | Not Specified by Manufacturer |
| General Attributes | |
| Construction | Steel |
| Dimensions | 4 x 7.24" (10.2 x 18.4 cm) |
| Load Capacity | 10 lbs (4.5 kg) |
| Weight | Not Specified by Manufacturer |
| Package Weight | 4.2 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 9.5 x 9.4 x 9.2" |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Description
Premier Mounts MAG-PRO Overview
The Premier Polaris Universal Projector Mount, Model MAG-PRO (Black) fits most projectors that weigh less than 10 lbs (4.54kg).
In the Box
- Premier Mounts Polaris Universal Projector Mount, Model MAG-PRO (Black)
- Mounting Hardware
- Lifetime Guarantee
Premier Mounts MAG-PRO Specs
| Mount | |
| Depth From Mounting Source | Not Specified by Manufacturer |
| Max Equipment Size | 10 lbs (4.5 kg) |
| Adjustments | Not Specified by Manufacturer |
| General Attributes | |
| Construction | Steel |
| Dimensions | 4 x 7.24" (10.2 x 18.4 cm) |
| Load Capacity | 10 lbs (4.5 kg) |
| Weight | Not Specified by Manufacturer |
| Package Weight | 4.2 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 9.5 x 9.4 x 9.2" |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.














