
Original: $1,142.62
-70%$1,142.62
$342.79The Story
- Key Features
-
- Includes one VPM single-display adapter with a 50 lb. weight capacity per head, which can also be used in back-to-back applications
- For use with single pole
- Low-profile, black floor stand
| General | |
|---|---|
| Weight | 37.04 lbs |
| Color | Black |
| AV Furniture | |
|---|---|
| Type | Mounting component |
| Mounting Components | Pole mount adapter, stand base |
| Recommended Use | LCD display |
| Placing / Mounting | Floor-standing |
| Flat Panel Mount Interface | 100 x 100 mm |
| Max Load Weight | 50 lbs |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Key Features
-
- Includes one VPM single-display adapter with a 50 lb. weight capacity per head, which can also be used in back-to-back applications
- For use with single pole
- Low-profile, black floor stand
| General | |
|---|---|
| Weight | 37.04 lbs |
| Color | Black |
| AV Furniture | |
|---|---|
| Type | Mounting component |
| Mounting Components | Pole mount adapter, stand base |
| Recommended Use | LCD display |
| Placing / Mounting | Floor-standing |
| Flat Panel Mount Interface | 100 x 100 mm |
| Max Load Weight | 50 lbs |














