
Original: $63.69
-70%$63.69
$19.11The Story
Product details
| Connector Type | Alligator Clip |
| Current Rating | 10A |
| Jaw Opening Max | 7.6mm |
| Insulator Colour | Black, Red |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | POMONA |
| Part Number | 5916B/POM |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Connector Type | Alligator Clip |
| Current Rating | 10A |
| Jaw Opening Max | 7.6mm |
| Insulator Colour | Black, Red |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | POMONA |
| Part Number | 5916B/POM |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







