
Original: $32.44
-70%$32.44
$9.73The Story
Product details
| Test Connector Type A | Hook Clip |
| Test Connector Type B | 4mm Stackable Banana Plug |
| Voltage Rating | 60V |
| Current Rating | 5A |
| Insulator Colour | Blue |
| Lead Length - Metric | 914.4mm |
| Lead Length - Imperial | 36" |
| Product Range | Model 3782 Series |
Other details
| Brand | POMONA |
| Part Number | 3782-36-6 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Test Connector Type A | Hook Clip |
| Test Connector Type B | 4mm Stackable Banana Plug |
| Voltage Rating | 60V |
| Current Rating | 5A |
| Insulator Colour | Blue |
| Lead Length - Metric | 914.4mm |
| Lead Length - Imperial | 36" |
| Product Range | Model 3782 Series |
Other details
| Brand | POMONA |
| Part Number | 3782-36-6 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











