
Original: $1,058.51
-70%$1,058.51
$317.55The Story
Product details
| Memory Density | 8GB |
| Memory Speed | 1.6GHz |
| Module Memory | PC4-3200 |
| Module Form Factor | 288-Pin DDR4 SDRAM RDIMM |
| Memory Application | Server RDIMM |
| Supply Voltage Min | 1.14V |
| Supply Voltage Max | 1.26V |
| Supply Voltage Nom | 1.2V |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 95°C |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MICRON |
| Part Number | MTA9ASF1G72PZ-3G2R1 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Memory Density | 8GB |
| Memory Speed | 1.6GHz |
| Module Memory | PC4-3200 |
| Module Form Factor | 288-Pin DDR4 SDRAM RDIMM |
| Memory Application | Server RDIMM |
| Supply Voltage Min | 1.14V |
| Supply Voltage Max | 1.26V |
| Supply Voltage Nom | 1.2V |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 95°C |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MICRON |
| Part Number | MTA9ASF1G72PZ-3G2R1 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
















