đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$60.87
Original: $202.91
-70%MG Chemicals 812-250 Swab Cotton 139.7 mm Wood Handle 12.7mm Tip—
$202.91
$60.87The Story
This is a Swab, Cotton, 139.7 mm, Wood Handle, 12.7mm Tip product from MG CHEMICALS with the model number 812-250
Product details
| Tip Material | Cotton |
| Swab Tip Size | 12.7mm |
| Handle Length | 139.7mm |
| Handle Material | Wood |
| Product Range | 812 Series |
Other details
| Brand | MG CHEMICALS |
| Part Number | 812-250 |
| Quantity | Pack of 250 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Swab, Cotton, 139.7 mm, Wood Handle, 12.7mm Tip product from MG CHEMICALS with the model number 812-250
Product details
| Tip Material | Cotton |
| Swab Tip Size | 12.7mm |
| Handle Length | 139.7mm |
| Handle Material | Wood |
| Product Range | 812 Series |
Other details
| Brand | MG CHEMICALS |
| Part Number | 812-250 |
| Quantity | Pack of 250 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











