Original: $33.33
-70%$33.33
$10.00The Story
- 750N Carrying capacity
Industrial
ContentsHandle, Cheese head screws (M5x12) and Washers.
Product details
| External Height - Imperial | 9.65" |
| External Height - Metric | 245mm |
| External Diameter - Imperial | - |
| External Diameter - Metric | - |
| External Width - Imperial | 0.59" |
| External Width - Metric | 15mm |
| Handle Material | Aluminium |
| Handle Type | Bow |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MENTOR |
| Part Number | 277.5 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- 750N Carrying capacity
Industrial
ContentsHandle, Cheese head screws (M5x12) and Washers.
Product details
| External Height - Imperial | 9.65" |
| External Height - Metric | 245mm |
| External Diameter - Imperial | - |
| External Diameter - Metric | - |
| External Width - Imperial | 0.59" |
| External Width - Metric | 15mm |
| Handle Material | Aluminium |
| Handle Type | Bow |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MENTOR |
| Part Number | 277.5 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











