
Original: $11.57
-70%$11.57
$3.47The Story
Product details
| Contact Voltage DC Nom | 24V |
| Switch Operation | Off-(On) |
| Contact Voltage AC Nom | - |
| Illumination Colour | Red |
| Switch Terminals | Solder |
| Contact Configuration | SPST-NO |
| Product Range | 4F Series |
| Contact Current Max | 50mA |
Other details
| Brand | MEC |
| Part Number | 4FSH982 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Contact Voltage DC Nom | 24V |
| Switch Operation | Off-(On) |
| Contact Voltage AC Nom | - |
| Illumination Colour | Red |
| Switch Terminals | Solder |
| Contact Configuration | SPST-NO |
| Product Range | 4F Series |
| Contact Current Max | 50mA |
Other details
| Brand | MEC |
| Part Number | 4FSH982 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









