
Original: $28.92
-70%$28.92
$8.68The Story
Product details
| No. of Outputs | 3 Output |
| Output Power Max | 47.5W |
| Output Voltage - Output 1 | 5V |
| Output Current - Output 1 | 3.5A |
| Output Voltage - Output 2 | 24V |
| Output Current - Output 2 | 1A |
| Output Voltage - Output 3 | 12V |
| Output Current - Output 3 | 500mA |
| Output Voltage - Output 4 | - |
| Output Current - Output 4 | - |
| Input Voltage AC Min | 90V |
| Input Voltage AC Max | 264V |
| Power Supply Output Type | Fixed |
| Product Range | RPT-60 Series |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | RPT-60D |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| No. of Outputs | 3 Output |
| Output Power Max | 47.5W |
| Output Voltage - Output 1 | 5V |
| Output Current - Output 1 | 3.5A |
| Output Voltage - Output 2 | 24V |
| Output Current - Output 2 | 1A |
| Output Voltage - Output 3 | 12V |
| Output Current - Output 3 | 500mA |
| Output Voltage - Output 4 | - |
| Output Current - Output 4 | - |
| Input Voltage AC Min | 90V |
| Input Voltage AC Max | 264V |
| Power Supply Output Type | Fixed |
| Product Range | RPT-60 Series |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | RPT-60D |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.













