
Original: $23.36
-70%$23.36
$7.01The Story
Product details
| Output Power Max | 33.6W |
| Output Voltage Max | 48V |
| Output Current | 700mA |
| LED Driver Mode | Constant Current |
| Input Voltage Min | 90V |
| Input Voltage Max | 264V |
| Product Range | LPC-35 Series |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | LPC-35-700 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Output Power Max | 33.6W |
| Output Voltage Max | 48V |
| Output Current | 700mA |
| LED Driver Mode | Constant Current |
| Input Voltage Min | 90V |
| Input Voltage Max | 264V |
| Product Range | LPC-35 Series |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | LPC-35-700 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











