đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$113.16
Mean Well HLG-240H-12B LED Driver 192 W 12 V 16 A Constant Current Voltage 90—
$113.16
The Story
This is a LED Driver, 192 W, 12 V, 16 A, Constant Current, Constant Voltage, 90 V product from MEAN WELL with the model number HLG-240H-12B
Product details
| Power Supply Applications | - |
| Output Power Max | 192W |
| Output Voltage Max | 12V |
| Output Current | 16A |
| LED Driver Mode | Constant Current, Constant Voltage |
| Input Voltage Min | 90V |
| Input Voltage Max | 305V |
| Product Range | HLG-240H Series |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | HLG-240H-12B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a LED Driver, 192 W, 12 V, 16 A, Constant Current, Constant Voltage, 90 V product from MEAN WELL with the model number HLG-240H-12B
Product details
| Power Supply Applications | - |
| Output Power Max | 192W |
| Output Voltage Max | 12V |
| Output Current | 16A |
| LED Driver Mode | Constant Current, Constant Voltage |
| Input Voltage Min | 90V |
| Input Voltage Max | 305V |
| Product Range | HLG-240H Series |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | HLG-240H-12B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










