đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$91.46
Original: $304.88
-70%Mean Well HEP-480-36A AC/DC Enclosed Power Supply (PSU) 1 Outputs 478.8 W 36 V 13.3 A—
$304.88
$91.46The Story
This is a AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), 1 Outputs, 478.8 W, 36 V, 13.3 A product from MEAN WELL with the model number HEP-480-36A
Product details
| No. of Outputs | 1Outputs |
| Output Power Max | 478.8W |
| Output Voltage - Output 1 | 36V |
| Output Current - Output 1 | 13.3A |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Output Voltage - Output 4 | - |
| Output Current - Output 4 | - |
| Input Voltage AC Min | 90V |
| Input Voltage AC Max | 305V |
| Power Supply Output Type | Adjustable, Fixed |
| Product Range | HEP-480 Series |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | HEP-480-36A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), 1 Outputs, 478.8 W, 36 V, 13.3 A product from MEAN WELL with the model number HEP-480-36A
Product details
| No. of Outputs | 1Outputs |
| Output Power Max | 478.8W |
| Output Voltage - Output 1 | 36V |
| Output Current - Output 1 | 13.3A |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Output Voltage - Output 4 | - |
| Output Current - Output 4 | - |
| Input Voltage AC Min | 90V |
| Input Voltage AC Max | 305V |
| Power Supply Output Type | Adjustable, Fixed |
| Product Range | HEP-480 Series |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | HEP-480-36A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.













