
Original: $129.09
-70%$129.09
$38.73The Story
Product details
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Power Max | 160W |
| Output Voltage - Output 1 | 24V |
| Output Current - Output 1 | 6.67A |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Connector | 4 Way DIN |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Power Supply Output Type | Fixed |
| Input Voltage AC Min | 85V |
| Input Voltage AC Max | 264V |
| Product Range | GST160A Series |
| Plug Type | - |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | GST160A24-R7B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Power Max | 160W |
| Output Voltage - Output 1 | 24V |
| Output Current - Output 1 | 6.67A |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Connector | 4 Way DIN |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Power Supply Output Type | Fixed |
| Input Voltage AC Min | 85V |
| Input Voltage AC Max | 264V |
| Product Range | GST160A Series |
| Plug Type | - |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | GST160A24-R7B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.













