đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$22.91
Original: $76.38
-70%Mean Well GSM120A12-R7B AC/DC Power Supply Medical 1 Output 102 W 12 V 8.5 A—
$76.38
$22.91The Story
This is a AC/DC Power Supply, Medical, 1 Output, 102 W, 12 V, 8.5 A product from MEAN WELL with the model number GSM120A12-R7B
Product details
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Power Max | 102W |
| Output Voltage - Output 1 | 12V |
| Output Current - Output 1 | 8.5A |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Connector | 4 Way DIN |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Power Supply Output Type | Fixed |
| Input Voltage AC Min | 80V |
| Input Voltage AC Max | 264V |
| Product Range | GSM120A Series |
| Plug Type | IEC 60320 C14 |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | GSM120A12-R7B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a AC/DC Power Supply, Medical, 1 Output, 102 W, 12 V, 8.5 A product from MEAN WELL with the model number GSM120A12-R7B
Product details
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Power Max | 102W |
| Output Voltage - Output 1 | 12V |
| Output Current - Output 1 | 8.5A |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Connector | 4 Way DIN |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Power Supply Output Type | Fixed |
| Input Voltage AC Min | 80V |
| Input Voltage AC Max | 264V |
| Product Range | GSM120A Series |
| Plug Type | IEC 60320 C14 |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | GSM120A12-R7B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.













