
Original: $47.69
-70%$47.69
$14.31The Story
Product details
| Power Supply Applications | ITE & Railway |
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Power Max | 54W |
| Output Voltage - Output 1 | 5V |
| Output Current - Output 1 | 10.8A |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Product Range | DDR-60 Series |
| Input Voltage DC Min | 9V |
| Input Voltage DC Max | 36V |
| DC / DC Converter Mounting | DIN Rail |
| DC / DC Converter Output Type | Fixed, Adjustable |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | DDR-60G-5 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Product details
| Power Supply Applications | ITE & Railway |
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Power Max | 54W |
| Output Voltage - Output 1 | 5V |
| Output Current - Output 1 | 10.8A |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Product Range | DDR-60 Series |
| Input Voltage DC Min | 9V |
| Input Voltage DC Max | 36V |
| DC / DC Converter Mounting | DIN Rail |
| DC / DC Converter Output Type | Fixed, Adjustable |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | DDR-60G-5 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











