đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$11.20
Original: $37.32
-70%MCM Audio Select 55-2961 10" Die Cast Woofer With Paper Cone and Cloth Surround - 100W RMS 8 ohm—
$37.32
$11.20The Story
This is a 10" Die Cast Woofer with Paper Cone and Cloth Surround - 100W RMS 8 ohm product from MCM AUDIO SELECT with the model number 55-2961
Product details
| Transducer Function | Woofer |
| Power Rating RMS | 100W |
| Frequency Response Min | 52Hz |
| Frequency Response Max | 4kHz |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MCM AUDIO SELECT |
| Part Number | 55-2961 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a 10" Die Cast Woofer with Paper Cone and Cloth Surround - 100W RMS 8 ohm product from MCM AUDIO SELECT with the model number 55-2961
Product details
| Transducer Function | Woofer |
| Power Rating RMS | 100W |
| Frequency Response Min | 52Hz |
| Frequency Response Max | 4kHz |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MCM AUDIO SELECT |
| Part Number | 55-2961 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

