
Original: $5.31
-70%$5.31
$1.59The Story
Product details
| Transducer Function | Buzzer |
| Tones | - |
| Supply Voltage Min | 3V |
| Supply Voltage Max | 28V |
| Operating Current Max | 20mA |
| Sound Level SPL | 85dB |
| Sound Level Distance | 100mm |
| Resonant Frequency | 4.7kHz |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MCM |
| Part Number | 28-740 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Transducer Function | Buzzer |
| Tones | - |
| Supply Voltage Min | 3V |
| Supply Voltage Max | 28V |
| Operating Current Max | 20mA |
| Sound Level SPL | 85dB |
| Sound Level Distance | 100mm |
| Resonant Frequency | 4.7kHz |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MCM |
| Part Number | 28-740 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









