
Original: $41.63
-70%$41.63
$12.49The Story
Product details
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| Laser Driver Type | Thermoelectric Cooler |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| Supply Voltage Min | 3V |
| Driver Case Style | TQFN |
| No. of Pins | 20Pins |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX8520ETP+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| Laser Driver Type | Thermoelectric Cooler |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| Supply Voltage Min | 3V |
| Driver Case Style | TQFN |
| No. of Pins | 20Pins |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX8520ETP+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











