đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$0.58
Original: $1.94
-70%MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX40200ANS+T IDEAL DIODE, 1.5V-5.5V, WLP-4—
$1.94
$0.58The Story
This is a IDEAL DIODE, 1.5V-5.5V, WLP-4 product from MAXIM INTEGRATED PRODUCTS with the model number MAX40200ANS+T
Product details
| IC Package Type | WLP |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| No. of Pins | 4Pins |
| IC Function | Ideal Diode Current-switch |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Supply Voltage Min | 1.5V |
| Packaging | Cut Tape |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX40200ANS+T |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a IDEAL DIODE, 1.5V-5.5V, WLP-4 product from MAXIM INTEGRATED PRODUCTS with the model number MAX40200ANS+T
Product details
| IC Package Type | WLP |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| No. of Pins | 4Pins |
| IC Function | Ideal Diode Current-switch |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Supply Voltage Min | 1.5V |
| Packaging | Cut Tape |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX40200ANS+T |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










