
Original: $10.20
-70%$10.20
$3.06The Story
Product details
| No. of I/O's | 9I/O's |
| Chip Configuration | 9bit |
| Bus Frequency | 400kHz |
| No. of Pins | 16Pins |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Interface Case Style | TSSOP |
| Supply Voltage Min | 2.7V |
| IC Interface Type | I2C |
| Packaging | Each |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | DS4520E+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| No. of I/O's | 9I/O's |
| Chip Configuration | 9bit |
| Bus Frequency | 400kHz |
| No. of Pins | 16Pins |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Interface Case Style | TSSOP |
| Supply Voltage Min | 2.7V |
| IC Interface Type | I2C |
| Packaging | Each |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | DS4520E+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










