
Original: $12.54
-70%$12.54
$3.76The Story
Product details
| Sensing Accuracy Range | ± 0.5°C |
| Sensor Case Style | WSOIC |
| No. of Pins | 8Pins |
| Sensing Temperature Max | 125°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Sensing Temperature Min | -55°C |
| IC Output Type | Digital |
| Supply Voltage Min | 2.7V |
| Packaging | Each |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | DS1621V+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Sensing Accuracy Range | ± 0.5°C |
| Sensor Case Style | WSOIC |
| No. of Pins | 8Pins |
| Sensing Temperature Max | 125°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Sensing Temperature Min | -55°C |
| IC Output Type | Digital |
| Supply Voltage Min | 2.7V |
| Packaging | Each |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | DS1621V+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.




















