
Original: $51.62
-70%$51.62
$15.49The Story
Product details
| Memory Type | SRAM |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Access Time | 150ns |
| No. of Pins | 28Pins |
| Memory Size | 64Kbit |
| Product Range | - |
| NVRAM Memory Configuration | 8K x 8bit |
| Memory Case Style | EDIP |
| Supply Voltage Min | 4.75V |
| IC Interface Type | - |
| Packaging | Each |
| Supply Voltage Max | 5.25V |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | DS1225AB-150IND+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Memory Type | SRAM |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Access Time | 150ns |
| No. of Pins | 28Pins |
| Memory Size | 64Kbit |
| Product Range | - |
| NVRAM Memory Configuration | 8K x 8bit |
| Memory Case Style | EDIP |
| Supply Voltage Min | 4.75V |
| IC Interface Type | - |
| Packaging | Each |
| Supply Voltage Max | 5.25V |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | DS1225AB-150IND+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.




