
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS DG419DJ+ Analogue Switch, Precision, SPDT, 1 Channels, 100 ohm, ± 10V to ± 30V, ± 4.5V to ± 20V, DIP, 8 Pins
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS DG419DJ+ Analogue Switch, Precision, SPDT, 1 Channels, 100 ohm, ± 10V to ± 30V, ± 4.5V to ± 20V, DIP, 8 Pins
Original: $21.58
-70%$21.58
$6.47The Story
Product details
| Analogue Switch Type | SPDT |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Analogue Switch Case | DIP |
| Supply Voltage Range | ± 10V to ± 30V, ± 4.5V to ± 20V |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| No. of Pins | 8Pins |
| No. of Channels | 1Channels |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| On State Resistance Max | 100ohm |
| Packaging | Each |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | DG419DJ+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Analogue Switch Type | SPDT |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Analogue Switch Case | DIP |
| Supply Voltage Range | ± 10V to ± 30V, ± 4.5V to ± 20V |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| No. of Pins | 8Pins |
| No. of Channels | 1Channels |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| On State Resistance Max | 100ohm |
| Packaging | Each |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | DG419DJ+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.



