
Original: $20.44
-70%$20.44
$6.13The Story
Product details
| Lamp Base Type | Midget Flange / SX6s |
| LED Colour | Warm White |
| Bulb Size | T-1 3/4 (5mm) |
| Power Rating | 500mW |
| Wavelength Typ | - |
| Luminous Intensity | 9200mcd |
| Average Bulb Life | 100000h |
| Supply Voltage | 28V |
| Current Rating | 20mA |
| Product Range | 206 Series |
Other details
| Brand | MARL |
| Part Number | 206-993-23-38 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Product details
| Lamp Base Type | Midget Flange / SX6s |
| LED Colour | Warm White |
| Bulb Size | T-1 3/4 (5mm) |
| Power Rating | 500mW |
| Wavelength Typ | - |
| Luminous Intensity | 9200mcd |
| Average Bulb Life | 100000h |
| Supply Voltage | 28V |
| Current Rating | 20mA |
| Product Range | 206 Series |
Other details
| Brand | MARL |
| Part Number | 206-993-23-38 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.




