đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$2.28
MARL 103-311-01 Circuit Board Indicator, Yellow, 1 LEDs, Through Hole, T-1 (3mm), 2 mA, 20 mcd—
$2.28
The Story
This is a Circuit Board Indicator, Yellow, 1 LEDs, Through Hole, T-1 (3mm), 2 mA, 20 mcd product from MARL with the model number 103-311-01
Product details
| LED Colour | Yellow |
| Bulb Size | T-1 (3mm) |
| LED Mounting | Through Hole |
| Forward Voltage | 2.1V |
| Luminous Intensity | 20mcd |
| Width | 4mm |
| Product Range | - |
| Viewing Angle | 30° |
| Forward Current If | 2mA |
| Packaging | Each |
| No. of LEDs | 1LEDs |
| Height | 6.2mm |
Other details
| Brand | MARL |
| Part Number | 103-311-01 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Circuit Board Indicator, Yellow, 1 LEDs, Through Hole, T-1 (3mm), 2 mA, 20 mcd product from MARL with the model number 103-311-01
Product details
| LED Colour | Yellow |
| Bulb Size | T-1 (3mm) |
| LED Mounting | Through Hole |
| Forward Voltage | 2.1V |
| Luminous Intensity | 20mcd |
| Width | 4mm |
| Product Range | - |
| Viewing Angle | 30° |
| Forward Current If | 2mA |
| Packaging | Each |
| No. of LEDs | 1LEDs |
| Height | 6.2mm |
Other details
| Brand | MARL |
| Part Number | 103-311-01 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







