đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$139.65
Marathon Special Products 1323570CH TB W/COVER PWR Distribution 3P 2/0AWG—
$139.65
The Story
This is a TB W/COVER, PWR DISTRIBUTION, 3P, 2/0AWG product from MARATHON SPECIAL PRODUCTS with the model number 1323570CH
Product details
| Rated Current | 175A |
| Rated Voltage | 600V |
| No. of Poles | 3 Pole |
| Line Side Connections Per Pole | 1 |
| Line Side Connection Method | Screw |
| Line Side Wire Size Max | 00AWG |
| Load Side Connections Per Pole | 4 |
| Load Side Connection Method | Screw |
| Load Side Wire Size Max | 4AWG |
| Product Range | 132X570 Series |
Other details
| Brand | MARATHON SPECIAL PRODUCTS |
| Part Number | 1323570CH |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a TB W/COVER, PWR DISTRIBUTION, 3P, 2/0AWG product from MARATHON SPECIAL PRODUCTS with the model number 1323570CH
Product details
| Rated Current | 175A |
| Rated Voltage | 600V |
| No. of Poles | 3 Pole |
| Line Side Connections Per Pole | 1 |
| Line Side Connection Method | Screw |
| Line Side Wire Size Max | 00AWG |
| Load Side Connections Per Pole | 4 |
| Load Side Connection Method | Screw |
| Load Side Wire Size Max | 4AWG |
| Product Range | 132X570 Series |
Other details
| Brand | MARATHON SPECIAL PRODUCTS |
| Part Number | 1323570CH |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
