
Original: $27.42
-70%$27.42
$8.23The Story
Product details
| No. of Rows | 2 Row |
| No. of Positions | 3Ways |
| Wire Size AWG Min | 24AWG |
| Wire Size AWG Max | 8AWG |
| Pitch Spacing | 12.1mm |
| Rated Current | 50A |
| Rated Voltage | 600V |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MARATHON SPECIAL PRODUCTS |
| Part Number | 0987RZTC 03 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Product details
| No. of Rows | 2 Row |
| No. of Positions | 3Ways |
| Wire Size AWG Min | 24AWG |
| Wire Size AWG Max | 8AWG |
| Pitch Spacing | 12.1mm |
| Rated Current | 50A |
| Rated Voltage | 600V |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MARATHON SPECIAL PRODUCTS |
| Part Number | 0987RZTC 03 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.













