đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$1.50
Original: $5.00
-70%Macronix MX25L6433FMI-08G Flash Memory Serial NOR 64 Mbit 8M x 8bit SPI SOP 16 Pins—
$5.00
$1.50The Story
This is a Flash Memory, Serial NOR, 64 Mbit, 8M x 8bit, SPI, SOP, 16 Pins product from MACRONIX with the model number MX25L6433FMI-08G
Product details
| Flash Memory Type | Serial NOR |
| Memory Size | 64Mbit |
| Flash Memory Configuration | 8M x 8bit |
| IC Interface Type | SPI |
| Memory Case Style | SOP |
| No. of Pins | 16Pins |
| Clock Frequency | 133MHz |
| Access Time | - |
| Supply Voltage Min | 2.65V |
| Supply Voltage Max | 3.6V |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Product Range | 3V Serial NOR Flash Memories |
Other details
| Brand | MACRONIX |
| Part Number | MX25L6433FMI-08G |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Flash Memory, Serial NOR, 64 Mbit, 8M x 8bit, SPI, SOP, 16 Pins product from MACRONIX with the model number MX25L6433FMI-08G
Product details
| Flash Memory Type | Serial NOR |
| Memory Size | 64Mbit |
| Flash Memory Configuration | 8M x 8bit |
| IC Interface Type | SPI |
| Memory Case Style | SOP |
| No. of Pins | 16Pins |
| Clock Frequency | 133MHz |
| Access Time | - |
| Supply Voltage Min | 2.65V |
| Supply Voltage Max | 3.6V |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Product Range | 3V Serial NOR Flash Memories |
Other details
| Brand | MACRONIX |
| Part Number | MX25L6433FMI-08G |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










