đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
$2.31
Original: $7.71
-70%LPRS RG174 300MM RF / Coaxial Cable Assembly, SMA Bulkhead Jack, SMA Straight Socket, RG174, 50 ohm, 11.8 ", 300 mm—
$7.71
$2.31The Story
The RG174 300MM is an Antenna Cable with SMA straight plug at one end and SMA bulkhead jack at other end.
Applications
RF Communications
Product details
| Cable Length - Metric | 300mm |
| Connector Type B | SMA Straight Socket |
| Coaxial Cable Type | RG174 |
| Jacket Colour | Black |
| Connector Type A | SMA Bulkhead Jack |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 11.8" |
| Impedance | 50ohm |
Other details
| Brand | LPRS |
| Part Number | RG174 300MM |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
The RG174 300MM is an Antenna Cable with SMA straight plug at one end and SMA bulkhead jack at other end.
Applications
RF Communications
Product details
| Cable Length - Metric | 300mm |
| Connector Type B | SMA Straight Socket |
| Coaxial Cable Type | RG174 |
| Jacket Colour | Black |
| Connector Type A | SMA Bulkhead Jack |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 11.8" |
| Impedance | 50ohm |
Other details
| Brand | LPRS |
| Part Number | RG174 300MM |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











