
Original: $25.35
-70%$25.35
$7.61The Story
Product details
| Product Range | WRLM Series |
| Contact Configuration | DPST-NO |
| Switch Operation | Off-On |
| Switch Terminals | Solder |
| Contact Current Max | 4A |
| Contact Voltage AC Nom | 250V |
| Contact Voltage DC Nom | - |
| No. of Switch Positions | 2 Position |
| Angle of Throw | 90° |
Other details
| Brand | LORLIN |
| Part Number | WRLM-5-S-S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Product Range | WRLM Series |
| Contact Configuration | DPST-NO |
| Switch Operation | Off-On |
| Switch Terminals | Solder |
| Contact Current Max | 4A |
| Contact Voltage AC Nom | 250V |
| Contact Voltage DC Nom | - |
| No. of Switch Positions | 2 Position |
| Angle of Throw | 90° |
Other details
| Brand | LORLIN |
| Part Number | WRLM-5-S-S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.



