đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$4.03
Lorlin CK1039 Rotary Switch 12 Position 1 Pole 30 ° 150 mA 250 V CK Series—
$4.03
The Story
This is a Rotary Switch, 12 Position, 1 Pole, 30 °, 150 mA, 250 V, CK Series product from LORLIN with the model number CK1039
Product details
| No. of Switch Positions | 12 Position |
| No. of Poles | 1 Pole |
| Angle of Throw | 30° |
| Contact Current AC Max | 150mA |
| Contact Voltage AC Max | 250V |
| Product Range | CK Series |
| Illumination | Non Illuminated |
| Contact Current DC Max | 1A |
| Contact Voltage DC Max | 24V |
Other details
| Brand | LORLIN |
| Part Number | CK1039 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Rotary Switch, 12 Position, 1 Pole, 30 °, 150 mA, 250 V, CK Series product from LORLIN with the model number CK1039
Product details
| No. of Switch Positions | 12 Position |
| No. of Poles | 1 Pole |
| Angle of Throw | 30° |
| Contact Current AC Max | 150mA |
| Contact Voltage AC Max | 250V |
| Product Range | CK Series |
| Illumination | Non Illuminated |
| Contact Current DC Max | 1A |
| Contact Voltage DC Max | 24V |
Other details
| Brand | LORLIN |
| Part Number | CK1039 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










