đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$0.52
Original: $1.73
-70%LITTELFUSE 37016300430 Fuse, PCB Leaded, 6.3 A, 250 VAC, TR5 Series, Fast Acting, Radial Leaded—
$1.73
$0.52The Story
Product details
| Fuse Case Style | Radial Leaded |
| Voltage Rating V AC | 250VAC |
| Fuse Current | 6.3A |
| Blow Characteristic | Fast Acting |
| Product Range | TR5 Series |
| Breaking Capacity Current AC | 63A |
| Breaking Capacity Current DC | - |
| Voltage Rating V DC | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 37016300430 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Fuse Case Style | Radial Leaded |
| Voltage Rating V AC | 250VAC |
| Fuse Current | 6.3A |
| Blow Characteristic | Fast Acting |
| Product Range | TR5 Series |
| Breaking Capacity Current AC | 63A |
| Breaking Capacity Current DC | - |
| Voltage Rating V DC | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 37016300430 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










