đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
$0.94
Original: $3.12
-70%LITTELFUSE 0465001.DR FUSE, TIME LAG, SMD, 1A—
$3.12
$0.94The Story
This is a FUSE, TIME LAG, SMD, 1A product from LITTELFUSE with the model number 0465001.DR
Product details
| Product Range | 465 Series |
| Fuse Current | 1A |
| Voltage Rating V AC | 250VAC |
| Voltage Rating V DC | - |
| Blow Characteristic | Time Delay |
| Fuse Case Style | SMD |
| Breaking Capacity Current AC | 100A |
| Breaking Capacity Current DC | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0465001.DR |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a FUSE, TIME LAG, SMD, 1A product from LITTELFUSE with the model number 0465001.DR
Product details
| Product Range | 465 Series |
| Fuse Current | 1A |
| Voltage Rating V AC | 250VAC |
| Voltage Rating V DC | - |
| Blow Characteristic | Time Delay |
| Fuse Case Style | SMD |
| Breaking Capacity Current AC | 100A |
| Breaking Capacity Current DC | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0465001.DR |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











